wyzwanie1
motywacja

Blogowe wyzwanie z Mitomamką!

Święta mają to do siebie, że ludzie wtedy jakoś bardziej się spinają. Chcą więcej, chcą bardziej, chcą szybciej. Wiem, bo też tak mam. Myśląc o świętach od razu mam przed oczami sklepy pełne ludzi, a ja błąkająca się wśród nich w celu znalezienia idealnych prezentów dla najbliższych, mieszkanie, które trzeba wysprzątać (tym razem nawet pod dywanem), potrawy, które trzeba przygotować (chociaż w tym przypadku mam prawdziwy luksus, bo można powiedzieć, że jadę prawie na gotowe). Myśląc o świętach widzę jedną, wielką gonitwę. I gdzieś w tym wszystkim umyka mi obraz mojego dziecka, teraz to już dwójki dzieci (wow, pierwsze święta z Piotrusiem!), a przecież oni w tym całym zamieszaniu są najważniejsi.

Rodzina. Rodzina, z którą można zasiąść przy choince, pokolędować i cieszyć się tym, że jesteśmy razem. Brakuje mi spokoju, brakuje mi ciszy. Brakuje mi tego na co dzień, ale w święta, a zwłaszcza tuż przed, brakuje mi tego wyjątkowo mocno. 

Chciałabym nauczyć swoje dzieci, że mniej ważne jest to, przy jak bogato zastawionym stole się spotkamy, a ważniejsze jest to, żebyśmy w ogóle się przy nim spotkali. Że święta, to nie jest czas, w którym musimy naokoło siebie ciągle skakać, żeby dogodzić innym. Bo to nie jest zrobione, bo tego za mało, bo tamto nie tak, jak trzeba. Ja wiem, że jest tradycja i że tę tradycję trzeba przekazywać kolejnym pokoleniom, ale kto powiedział, że ta tradycja musi być z tak zwaną pompą?!

Kochani, mam dla Was wyzwanie. Takie przedświąteczne. Będzie to fajna zabawa, dzięki której na chwilę złapiecie oddech i fajnie spędzicie czas ze swoimi bliskimi, szczególnie z dziećmi.

O co chodzi?

 

Od 14. 12. 2015r.  do 20. 12 . 2015r.  każdego dnia na moim profilu na Facebooku, będzie się pojawiał post z zadaniem na dany dzień. W komentarzach będziecie mogli pokazywać efekty wykonanych zadań, w postaci zdjęć lub/i opisów. Zdjęcia będziecie mogli również wrzucać na Instagrama z hashtagiem #przedswiatecznewyzwanie. Możecie zaprosić do zabawy znajomych, im nas więcej, tym lepiej. 

 

To co? Wchodzicie w to? :)

 wyzwanie2

Podróżuję, pstrykam, smakuję… W międzyczasie rozprawiam się z mitami dotyczącymi macierzyństwa, a potem wszystko przelewam na bloga.

Comments (2)

  • Super pomysł! Ciekawa jestem Twoich pomysłów z zadaniami :)

    Odpowiedz
    • Pierwsze zadanie, tak na rozgrzewkę, już jest na FB :) Tak więc zapraszam do zabawy ;)

      Odpowiedz

Write a comment