tekstroku
lifestory macierzyństwo

Dlaczego ten „Tekst Roku” jest dla mnie taki ważny?

Zapewne zdążyliście zauważyć, że wystartowałam w konkursie Gala Twórców 2015 i zgłosiłam swój tekst w kategorii Tekst Roku. Dlaczego? Są w sumie tylko dwa powody, dla których to zrobiłam.

1.Blogowanie ma sens.

Gdy zakładałam bloga, nie sądziłam, że pójdzie on w tym kierunku, w którym poszedł. Na początku wrzucałam tylko zdjęcia i nie planowałam pisać żadnych tekstów. Ale to było sto lat temu, gdy blog miał jeszcze inną nazwę i był na „obcej ziemi” (jest tu w ogóle ktoś, kto był wtedy ze mną?). W momencie, gdy przeszłam na własną domenę, pomyślałam, że chcę i że mogę więcej. Zmieniłam nazwę bloga i cały jego wygląd. A co najważniejsze, zaczęłam pisać. I tak mi zostało. To było we wrześniu 2015 roku i to właśnie w tym momencie powstał blog, który podziwiacie (lub nie) teraz. 

Bardzo bym chciała, żeby moja przygoda z blogowaniem dalej się rozwijała, bo mam jeszcze mnóstwo pomysłów, które chciałabym zrealizować, ale bez odbiorcy moje szanse na to maleją. Wyróżnienie w takim konkursie, jak właśnie Gala Twórców, na pewno dodałaby mi skrzydeł, bo nie ukrywam, że średnio co drugi dzień wątpię w siebie i mam ochotę odpuścić. Ale ważniejsze jest to, że wygrana poszerzyłaby moje grono odbiorców, dzięki czemu jeszcze bardziej czułabym, że ten blog i to co tutaj robię ma sens. Wiecie, nie mam już 15 lat i pisanie do szuflady trochę mi się znudziło. 

Wiem, że ostatnio jest mnie trochę tutaj mniej, ale jest to wynikiem przedłużającego się ząbkowania u Piotrusia, zbyt wielu obowiązków, które na siebie wzięłam i zwykłym zmęczeniem. Ale wiem, że to okres przejściowy i wiem również, że nie chciałabym przez to przerywać swojej przygody z Mitomamką.

2. Dlaczego ten tekst?

„A Ty komu dasz dzisiaj kwiaty?”, to tekst, do którego inspiracją była moja córka. Dlaczego akurat ten tekst zgłosiłam do konkursu? Myślę, że cytat z niego najlepiej odpowie na to pytanie:

Stałam i patrzyłam jak moja córka pięknie widzi świat. Świat oczami dziecka. Świat w żaden sposób nie zmącony nienawiścią, wojną, zazdrością. Świat daleki od rywalizacji i podziałów. Jak dostrzega ludzi, których już niewielu dostrzega. Jak bezinteresownie, z cudowną dziecięcą wrażliwością, dzieli się tym, co uznaje za piękne. Stałam tam do cholery i patrzyłam jak moje dziecko rozpromienia komuś dzień jednym, prostym gestem. Gestem, na który chyba nawet mnie już nie stać.” 

I więcej już nie będę tłumaczyć, bo mam nadzieję, że to Was przekona dlaczego warto zagłosować właśnie na mój tekst.

Kochani! Jeżeli uważacie, że mój wpis ma taką wartość, jaką powinien mieć Tekst Roku 2015, to zagłosujcie na nas. Będzie mi niezmiernie miło i da mi to porządnego kopa do dalszego działania!

tekstroku1

Na koniec chciałabym jeszcze napisać dlaczego warto wziąć udział w głosowaniu? Wysyłając smsy, nie tylko pomagacie uczestnikom konkursu. Środki uzyskane przez organizatora z głosowania SMS zostaną przekazane Fundacji Dziecięca Fantazja, której celem jest spełnianie marzeń dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi. Koszt sms-a to 1,23 zł. Myślę, że to niewielka kwota, która pomoże tym, którym ta pomoc jest naprawdę potrzebna.

Link do mojego tekstu: [klik]

Wszystkie informacje nt. konkursu znajdziecie tutaj: [klik]

To, czego nie potrafię wyrazić słowami, wyrażam poprzez fotografię. To, co smakuje mi najbardziej jest koloru zielonego. Tam, gdzie się gubię, tam się odnajduję. Zapraszam do mojego smacznego, wykadrowanego świata. Kasia

Write a comment