IMG_1643.1
podróże

Folwark Konny Hermanów – dobry pomysł na wakacje

Lada chwila w szkołach zadzwonią ostatnie dzwonki, dzieci z radością rzucą szkolne plecaki w kąt, a Wy drodzy rodzice, z przerażeniem przypomnicie sobie, że jeszcze nie zdążyliście zaplanować wakacyjnych atrakcji dla swoich pociech. I wtedy z pomocą przybędę ja i ten oto wpis. 

Czasami zdarza mi się zapomnieć, że zbliżają się wolne dni i że może warto zaplanować wtedy jakiś fajny wyjazd dla całej rodziny. Chociaż przyznam szczerze, że o wakacjach jeszcze nigdy nie zapomniałam. Ale zdarzało mi się nie mieć pomysłu na wakacyjny wyjazd, albo po prostu nie mieć czasu, żeby wszystko zorganizować. Zupełnie nieplanowanym dla mnie wyjazdem był długi, majowy weekend w Folwarku Konnym Hermanów. Nieplanowany był przeze mnie, ponieważ zajął się nim mój mąż. A wszystko to z okazji naszej rocznicy ślubu, którą niedawno obchodziliśmy. Tak więc dostałam tylko wytyczne co do rzeczy, które mam spakować i dałam się wywieźć za miasto. I było cudownie! Dlatego chciałabym Wam dzisiaj podrzucić pomysł gdzie pojechać na wakacje, jeśli jeszcze nie macie takiego pomysłu. 

Folwark Konny Hermanów

Hermanów, to malownicze miejsce położone daleko od miejskiego zgiełku, hałasu i kurzu. Tam nikt za niczym nie goni, nikt się nigdzie nie spieszy. W otoczeniu lasów Żerkowsko – Czeszewskiego Parku Krajobrazowego złapiesz oddech od codziennych obowiązków i zmartwień. 

Dlaczego warto tam pojechać?

Konie

To największy i najprzyjemniejszy atut folwarku. My byliśmy tam cztery dni i codziennie jeździliśmy na koniach. Każde z nas z innego powodu: Alicja, bo lubi, mężowaty, bo chce się nauczyć jeździć (i też lubi), a ja, żeby pokonać lęk. Tak! Uwielbiam konie i wiem, że to łagodne zwierzęta, ale przeokropnie bałam się wiedząc, że muszę wsiąść na tego konia i rozpocząć naukę. Przez pierwsze 15 minut lekcji nie oddychałam. Na szczęście miałam świetną instruktorkę, która pomagała pokonywać mi ten lęk i oswajać się z nową sytuacją. Dlatego jeśli Wy lub Wasze dzieci boicie się jazdy konnej, a bardzo chcecie spróbować, to koniecznie o swoim lęku powiedzcie instruktorowi. Dziewczyny uczące w Hermanowie świetnie sprawdzają się w swojej roli. Dodają otuchy, motywują i nie odpuszczają. 

Lekcje warto zarezerwować sobie wcześniej, np. przy rezerwacji noclegu. Dzięki temu mamy większy wybór wolnych godzin i możemy je sobie dostosować do swojego planu dnia.

Atrakcje dla dzieci

Jest tego całkiem sporo. Dobrze zagospodarowany plac zabaw, mini ZOO, boisko do koszykówki, boisko do siatkówki, boisko do piłki nożnej, to najczęściej użytkowane przez dzieci miejsca. Dobrze jest trafić na jakąś imprezę okolicznościową. My tam byliśmy akurat wtedy, gdy odbywał się festyn z okazji Dnia Dziecka. Właściciele folwarku przygotowali na tę okoliczność wiele fajnych atrakcji: warsztaty artystyczne z animatorkami, zwiedzanie stajni konnych z przewodniczką, która opowiedziała o codzienności w folwarku i opiece nad końmi, koncert muzyczny wraz z tanecznymi zabawami, a także trampoliny, dmuchany zamek i przepyszny grill. Jeśli o jakiejś atrakcji zapomniałam, to tylko dlatego, że nie zdążyłam do niej dotrzeć.

Dodatkowe atrakcje

Moim zdaniem, drugim po koniach największym atutem tego miejsca jest zielono – leśny teren, który otacza cały folwark. Niekończące się spacery po lesie, wzdłuż rzeki, po łąkach, to najfajniejszy i najprzyjemniejszy dla mnie relaks. Ale rozumiem, że nie wszyscy preferują taką formę wypoczynku, dlatego mogę Wam jeszcze polecić wypad na kajaki albo na ryby :) Możecie też przejechać się bryczką lub… bardzo nie chciałam o tym pisać, ale możecie też skorzystać z basenu, który znajduje się w Hermanowie. Chociaż uważam, że przesiadywać w basenie, będąc w takim miejscu, to lekki grzech. Na terenie folwarku są wyznaczone miejsca do zrobienia ogniska, więc jest to na pewno miła alternatywa na wieczór.

Noclegi + wyżywienie

To trochę idzie ze sobą w parze, ponieważ jeśli zdecydujecie się zostać tam na kilka dni, to zdecydujcie się też od razu na pełne wyżywienie. Uwierzcie mi, nie będzie Wam się chciało jeździć do miasta na obiady czy kolacje, skoro wszystko jest na miejscu. Ceny bardzo przystępne, a smak? No cóż, nie wyłam z zachwytu, ale było naprawdę ok. Domowy klimat, domowe smaki.

Natomiast jeśli chodzi o nocleg, to tutaj mam trochę zastrzeżeń. Łóżka do spania niestety niewygodne, a stan pokoi i łazienek wymaga poprawy. 

Podsumowując…

Czy zdecydowałabym się jeszcze raz na wyjazd do Hermanowa? Tak! Czy poleciłabym go znajomym? Tak! Czy nadal bałabym się wsiąść na konia? Tak! Ale Wy kochani nie bójcie się, tylko pakujcie walizki i w drogę! Prosto do Hermanowa!

Więcej informacji znajdziecie tutaj: [klik]

Kilka dodatkowych zdjęć z naszego pobytu w Hermanowie znajdziecie również w tym wpisie: [klik]

P.S. Będzie mi bardzo miło jeśli docenisz moją pracę i polubisz lub udostępnisz ten post na FB. A będzie mi jeszcze milej jeśli dołączysz do mnie tutaj :) Zapraszam!

IMG_1535.1

IMG_1541.1

IMG_1551.1

IMG_1554.1

IMG_1557.1

IMG_1559.1

IMG_1562.1

IMG_1575.1

IMG_1581.1

IMG_1588.1

IMG_1595.1

IMG_1596.1

IMG_1611.1

IMG_1643.1

To, czego nie potrafię wyrazić słowami, wyrażam poprzez fotografię. To, co smakuje mi najbardziej jest koloru zielonego. Tam, gdzie się gubię, tam się odnajduję. Zapraszam do mojego smacznego, wykadrowanego świata. Kasia

Comments (7)

 • Uwielbiamy Hermanów! :)

  Odpowiedz
 • Ale tam pięknie!

  Odpowiedz
 • […] nas było złapać. Oczywiście my nie narzekaliśmy. Było super, o czym możecie się przekonać tutaj, tutaj, tutaj i jeszcze tutaj. O, i jeszcze tu […]

  Odpowiedz
 • Koni jakoś tak się od dziecka boję. Są piękne, takie majestatyczne – ale wzbudzają we mnie lęk. Dlatego, wakacje w ich pobliżu wcale nie należałyby dla mnie do przyjemnych ;)

  Odpowiedz
 • Hermanów wygląda na wspaniałe miejsce na weekendowy wypad, którego głownym celem jest relaks i “lekkie” odcięcie od świata. Lubię takie miejsca, chociaż czasami rozczarowują w kwestii zakwaterowania (miałam tak z jedną agroturystyką na zachodzie Polski).

  Odpowiedz
 • Muszę wybrać się z dziećmi! Miejsce wygląda świetnie :)

  Odpowiedz

Write a comment