Kurier vs paczkomat. Co będzie korzystniejsze?

Dostarczanie przesyłek nigdy nie było tak proste jak teraz. Mamy ogromny wybór różnego rodzaju firm, które prześcigają się w pomysłach na to, jak usprawnić ten proces i co zrobić by stał się on korzystny dla konsumenta. Obecnie dwoma najczęściej wybieranymi opcjami dostarczenia paczki jest kurier i oczywiście paczkomat. Jedno i drugie ma swoje zalety i wady.

Z dostawą do domu

Wiele osób decyduje się na dostawę kurierem, ponieważ mają wtedy możliwość otrzymania przesyłki do domu. Nie muszą więc szukać miejsca odbioru i zaprzątać sobie głowy tą kwestią. Większość firm kurierskich kontaktuje się z odbiorcą paczki przed jej dostarczeniem i wspólnie z nim ustala dogodną godzinę odbioru. Klienci mogą także korzystać z usługi jaką jest śledzenie paczek. Czasami zdarzają się sytuacje, że kurier po konsultacji z odbiorcą zostawia paczkę w innym miejscu, na przykład u sąsiada czy w pobliskim sklepie.

W przypadku paczkomatu nie mamy takiej możliwości. Przesyłka zostanie dostarczona do urządzenia, a my zostaniemy o tym poinformowani mailem i smsem. Razem z wiadomością otrzymamy także kod, dzięki któremu będziemy mogli otworzyć skrytkę, w której znajduje się paczka. Niektórzy uważają, że to spora zaleta, ponieważ nie muszą czekać na kuriera i paczkę mogą odebrać w dowolnym momencie.

Co z kosztami?

Koszty związane z kurierem i paczkomatem są raczej porównywalne, choć w niektórych sklepach internetowych tańsza jest dostawa paczkomatem. Z kolei, gdy chcemy nadać paczkę prywatnie różnica w cenie pomiędzy paczkomatem a kurierem może wynieść około 3-7 złotych (paczkomat będzie nieco tańszy).

Zamawianie

Obecnie zamówienie kuriera lub nadanie przesyłki paczkomatem nie powinno sprawić nam absolutnie żadnych problemów. Wystarczy skorzystać ze strony sendit.pl, gdzie w jednym miejscu znajdziemy mnóstwo różnych możliwości. Wystarczy, że wpiszemy dane dotyczące paczki (jej wielkość i wagę), a system pokaże nam cenę, jaką musimy zapłacić. Następnie musimy jedynie porządnie przygotować przesyłkę, wypełnić formularz, wnieść opłatę i wydrukować dokument. Później w zależności od wyboru opcji paczkę musimy przekazać kurierowi, bądź zanieść do odpowiedniego punktu, czyli paczkomatu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPomysły na wieczór kawalerski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here