IMG_6917.1
fotografia lifestory

Nie będę Wam życzyć smacznego jajka!

Długo zastanawiałam się czego Wam życzyć z okazji Świąt Wielkiej Nocy, jakie słowa dobrać, aby wyrazić to co czuję i to, czym chciałabym się z Wami podzielić. Te wszystkie internetowe kartki, piękne grafiki – w tym roku to nie dla mnie. 

W świecie, gdzie wyznacznikiem przyjaźni jest ilość like’ów na Facebooku, a miarą sukcesu ilość udostępnień. W świecie, gdzie w internecie możesz na żywo obejrzeć jak czyjeś dziecko robi kupę, albo zaliczając bolesny upadek, gdzie krew leje się z kolan, widzi mamę, która zamiast zająć się sprawą jak należy, filmuje to, jakże ważne zdarzenie i z wypiekami na twarzy relacjonuje je na Instastory. W świecie, gdzie każdy może zobaczyć jak wygląda poród przeciętnej pani X, ponieważ niektóre kobiety zadbały o to, aby z tej wyjątkowej i bez wątpienia ciężkiej chwili, zrobić „pełnometrażowy” film, by móc potem się pochwalić swoim porodem „na lajfie”.  

W świecie, gdzie kobiety głodzą się, operują, odsysają, powiększają i robią to po to, aby czuć, że są kobietami, bo chcą dorównać kanonom piękności, narzuconego im przez media. W świecie, gdzie mężczyźni, aby udowodnić swoją męskość, muszą wykazać się siłą i użyć pięści, żeby pokazać, że żadna kobieta im nie odmówi, nawet jeśli odmawia i stanowczo mówi „nie!”. W świecie, gdzie prawa człowieka są deptane, a prawa zwierząt nie istnieją w ogóle. W świecie, gdzie odbieranie drugiemu człowiekowi godności już przestaje wzruszać, a słowo równouprawnienie, pozostaje tylko słowem, za którym zamiast dumy, często kryje się bezradność i łzy przez zaciśnięte zęby.

W świecie, gdzie wszystko zaczyna wyglądać tak samo, a wyróżniające się jednostki, są dręczone, hejtowane, a w skrajnych przypadkach doprowadzane do samobójstw.

W świecie, gdzie nasz krzyk jest zagłuszany salwą szyderczego śmiechu, a płacz dzieci ucisza „matka wszystkich bomb”.

W świecie, gdzie człowiek człowiekowi wilkiem… Chciałoby się powiedzieć „Witajcie w piekle!” 

Wiem, że małe gesty czynią cuda. Życzę Wam wielu takich gestów od innych i od Was samych.

Życzę Wam, abyście umieli docenić małe, splecione na szyi rączki, abyście umieli dostrzegać błysk w niewinnym spojrzeniu dziecka i poczuli ciepło w dłoni drugiego człowieka. Życzę Wam aby te święta dały Wam odrobinę spokoju, wyciszenia, a także dużo słońca i jeszcze więcej uśmiechu. 

Wesołego Alleluja!

P.S. No i smacznego jajka! A wszystkim weganom i wegetarianom pysznego brownie z fasoli (moje w tym roku nie wyszło) ;)

IMG_6692.1

IMG_6752.1

IMG_6755.1

IMG_6777.1

IMG_6788.1

IMG_6792.1

IMG_6804.1

IMG_6810.2

IMG_6815.1

IMG_6837.1

IMG_6876.1

IMG_6880.1

IMG_6903.1

 

To, czego nie potrafię wyrazić słowami, wyrażam poprzez fotografię. To, co smakuje mi najbardziej jest koloru zielonego. Tam, gdzie się gubię, tam się odnajduję. Zapraszam do mojego smacznego, wykadrowanego świata. Kasia

Comments (3)

  • Ja nie uważam, żeby na tym świecie było tak źle :) Może jestem niepoprawną optymistką, ale mnie świat zachwyca każdego dnia i widzę w nim wiele dobra i piękna! I tego dobra i piękna dookoła życzę Ci na święta i nie tylko na święta :)

    Odpowiedz
  • Kasiu, jakie piękne te życzenia… Łapią za serce. Nie wiem czemu, ale lubię, jak piszesz o takich smutnych i prawdziwych rzeczach. Ciężko je dobrze ubrać w słowa, a Tobie się to udaje. Oby małych cudów zdarzało się jak najwięcej, nie tylko w Święta :) Życzę Ci radosnych Świąt Wielkanocnych i spokoju dla całej pięknej rodzinki!

    Odpowiedz
  • Jedne z najpiękniejszych życzeń, jakie kiedykolwiek czytałam. Smutne, ale pełne mądrości i dające nadzieję. Wprawdzie już po fakcie – jednak życzę Ci dokładnie tego samego, nie tylko w okresie świątecznym.

    Odpowiedz

Write a comment