Adwokat - szczegółowy opis zawodu

Branża prawnicza doczekała się już swoich wielu różnych odłamów. Bez dwóch zdań największą grupę działających w niej osób tworzą jednak adwokaci Poznań, dlatego to do nich klienci przeważnie zgłaszają się po pomoc. Kim jednak ci adwokaci tak naprawdę są? Co wchodzi w zakres ich obowiązków i kto może skorzystać na ich usługach?

Krótka definicja

Słowo adwokat wzięło się najprawdopodobniej z dwóch łacińskich wyrażeń: „advocatus” oraz „advocare”, które w tłumaczeniu oznaczają „wzywać pomoc”. Rzeczywiście adwokacie nieraz stają się taką ostatnią deską ratunku. Są idealnie wyszkoleni i przygotowani do tego, by świadczyć ludziom pomoc w najróżniejszych sytuacjach.

Adwokatem nie można bowiem zostać z przypadku. Każdy Adwokat Poznań. to osoba z wyższym wykształceniem prawniczym, po przebytej aplikacji adwokackiej. Przed przejściem do wykonywania zawodu prawnik musi również ukończyć specjalistyczny egzamin. Dopiero po nim zostaje uprawniony do posługiwania się tytułem adwokata i działania w tym zawodzie.

Zakres działań adwokata

Oczywiście każdy adwokat może się specjalizować w jakiejś określonej, wybranej przez siebie wcześniej dziedzinie, jednakże niezależnie od tego, czym ona będzie, jego zakres działań na ogół będzie wyglądać podobnie. Praca takiego prawnika obejmuje trzy podstawowe elementy: obronę klientów, którzy zostali oskarżeni w sprawach karnych, reprezentację klientów przed różnego typu instytucjami oraz fachowe doradztwo.

Nie zawsze jednak praca adwokata Poznań przybiera aż tak formalny charakter. Bywa również, że adwokaci są proszeni przez klientów o przygotowanie projektów aktów prawnych albo opracowanie innych dokumentów o charakterze prawnym, czyli np. standardowych umów albo statutów.

Miejsce pracy adwokata

Przeciętny adwokat Poznań pracuje na ogół po prostu w jakiejś kancelarii adwokackiej. Może to być jego własna kancelaria, jak i kancelaria należąca do zupełnie innej osoby, zrzeszającej u siebie większą grupę prawników.

Bardzo często jest tak, że te poszczególne kancelarie adwokackie dużo wcześniej wybierają dla siebie określone dziedziny prawa i potem świadczą usługi związane wyłącznie z nimi. Klient powinien o tym wiedzieć. Ze sprawą rozwodową nie ma sensu zgłaszać się do kancelarii specjalizującej się wyłącznie w prawie podatkowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here