Czym jest endermologia

Dbanie o ciało staje się coraz popularniejsze. Dla niektórych ćwiczenia i dieta to jednak za mało, przez co decydują się czy to na dodatkowe suplementy, czy wspomagające zabiegi. Jednym z zabiegów, które naprawdę mogą wpłynąć na wygląd ciała, jest endermologia.

Czym jest endermologia?

Endermologia to mechaniczny masaż podciśnieniowy, Duża siła nacisku sprawia, że zabieg oddziałuje zarówno na skórę, jak i podskórną tkankę łączną. Można zastosować go niemal na całej powierzchni ciała, również na twarzy. Nie jest to zabieg jedynie poprawiający wygląd ciała, ale również może być stosowany do rehabilitacji w celu uzyskania efektów usprawniających.

Na czym polega zabieg endermologii?

Do masażu podciśnieniowego niezbędny jest specjalny kostium, chyba że zabieg dotyczy twarzy. Kostium co prawda daje pewne poczucie intymności, szczególnie że ubiera się pod niego jedynie jednorazową bieliznę, lecz nie to jest jego główną funkcją. Jest on niezbędny, ponieważ zapobiega powstawaniu mikrourazów podczas zabiegu, a także bolesnemu ciągnięciu włosków.

Zabieg endermologii wykonuje się za pomocą niewielkiego urządzenia, przy czym wielkość użytej głowicy zależy od części ciała poddawanej zabiegowi. Działająca pod wpływem ciśnienia głowica wciąga fałd ciała między rolki, a następnie go masuje – właśnie z tego powodu tak istotny jest kostium, po którym porusza się głowica.

Endermologia efekty

Efekty endermologii widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak by efekt faktycznie utrzymał potrzeba zazwyczaj serii od 10 do 12 zabiegów z intensywnością dwa razy w tygodniu. Jeżeli po tym czasie ktoś po raz kolejny będzie chciał skorzystać z zabiegu, powinien odczekać trzy miesiące.

Endermologia efekty to przede wszystkim uaktywnienie metabolizmu tkanki tłuszczowej, dzięki czemu wspomaga odchudzanie. Ponadto przyśpieszają pracę układu limfatycznego, proces usuwania toksyn oraz przemianę materii. Ponadto endermologia pomaga w produkcji włókien kolagenowych, dzięki czemu wspomaga zwalczanie cellulitu, a także jest wykorzystywana w walce ze zmarszczkami.

Endermologia cena

Cena jednego zabiegu na ciało to około 150 złotych, więc stosunkowo niewiele jak na takie efekty. Endermologia cena za twarz to z kolei około 50 złotych. Niestety do uzyskania trwałej zmiany jeden zabieg nie wystarczy, więc koszty automatycznie wzrastają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here