Jak przebiega transplantacja włosów

Problem łysienia jest coraz częściej spotykany. Wiele osób decyduje się na przyjmowanie odpowiednich specyfików i tabletek, które mają zmniejszyć te objawy. Jednak niekiedy takie rozwiązanie nie jest wystarczające i konieczne jest zastosowanie bardziej radykalnych metod. Jedną z nich jest wszczepianie włosów.

Łysienie i transplantacja włosów Warszawa

Przyczyn łysienia jest naprawdę wiele. Najczęściej włosy zaczynają wypadać na skutek częstych zabiegów fryzjerskich. Zdarza się, że przyczyną wypadania włosów jest zła dieta czy nieodpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów. Czasami jest to uwarunkowane genetycznie. Jednak można temu skutecznie zapobiegać. Czasami tabletki czy wcierki wystarczają, ale zdarza się, że lepszym rozwiązaniem będzie decyzja o przeszczepie włosów. Jak to wygląda i co warto wiedzieć o tym procesie?

Wszczepianie włosów Warszawa

Sam zabieg, który polega na transplantacji włosów nie jest bolesny. Jest przeprowadzany z miejscowym znieczuleniem, dlatego pacjent nie powinien obawiać się żadnego bólu. Sam zabieg trwa przeważnie maksymalnie 8 godzin. Zdarza się, że zajmuje mniej czasu. Jest to bowiem uzależnione od ilości włosów do przeszczepienia. Transplantacja włosów polega na pobraniu próbki zespołu mieszków. Najczęściej pobiera się je tylnej części głowy lub z boków. Nie należy obawiać się także o dużą bliznę, gdyż obowiązkiem lekarza jest odpowiednie zszycie nacięcia. Blizna taka jest przeważnie praktycznie nie widoczna, gdyż osiąga długość do maksymalnie 3 mm. Jednak dla osób, które wiedzą, ze będą czuły się nieswojo, zanim rana się zagoi, lepszym rozwiązaniem będzie, jeśli zapuszczą na jakiś czas włosy. Transplantacja włosów warszawa to coś dla osób, które mają już dość ciągłego wypadania włosów. Jeśli leki i kosmetyki stają się bezużyteczne, lepiej podjąć radykalne środki. W Warszawie można znaleźć naprawdę wiele prywatnych klinik, które specjalizują się w przeprowadzaniu takich zabiegów.

Wszczepianie włosów Warszawa może pomóc raz na zawsze pożegnać problem łysienia. Jest to w większości przypadków zabieg odpłatny, jednak jest to także inwestycja jednorazowa, na której nie warto oszczędzać. Warto znaleźć dobrych specjalistów i wspólnie ustalić datę zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here