Kurier vs paczkomat. Co będzie korzystniejsze?

Dostarczanie przesyłek nigdy nie było tak proste jak teraz. Mamy ogromny wybór różnego rodzaju firm, które prześcigają się w pomysłach na to, jak usprawnić ten proces i co zrobić by stał się on korzystny dla konsumenta. Obecnie dwoma najczęściej wybieranymi opcjami dostarczenia paczki jest kurier i oczywiście paczkomat. Jedno i drugie ma swoje zalety i wady.

Z dostawą do domu

Wiele osób decyduje się na dostawę kurierem, ponieważ mają wtedy możliwość otrzymania przesyłki do domu. Nie muszą więc szukać miejsca odbioru i zaprzątać sobie głowy tą kwestią. Większość firm kurierskich kontaktuje się z odbiorcą paczki przed jej dostarczeniem i wspólnie z nim ustala dogodną godzinę odbioru. Klienci mogą także korzystać z usługi jaką jest śledzenie paczek. Czasami zdarzają się sytuacje, że kurier po konsultacji z odbiorcą zostawia paczkę w innym miejscu, na przykład u sąsiada czy w pobliskim sklepie.

W przypadku paczkomatu nie mamy takiej możliwości. Przesyłka zostanie dostarczona do urządzenia, a my zostaniemy o tym poinformowani mailem i smsem. Razem z wiadomością otrzymamy także kod, dzięki któremu będziemy mogli otworzyć skrytkę, w której znajduje się paczka. Niektórzy uważają, że to spora zaleta, ponieważ nie muszą czekać na kuriera i paczkę mogą odebrać w dowolnym momencie.

Co z kosztami?

Koszty związane z kurierem i paczkomatem są raczej porównywalne, choć w niektórych sklepach internetowych tańsza jest dostawa paczkomatem. Z kolei, gdy chcemy nadać paczkę prywatnie różnica w cenie pomiędzy paczkomatem a kurierem może wynieść około 3-7 złotych (paczkomat będzie nieco tańszy).

Zamawianie

Obecnie zamówienie kuriera lub nadanie przesyłki paczkomatem nie powinno sprawić nam absolutnie żadnych problemów. Wystarczy skorzystać ze strony sendit.pl, gdzie w jednym miejscu znajdziemy mnóstwo różnych możliwości. Wystarczy, że wpiszemy dane dotyczące paczki (jej wielkość i wagę), a system pokaże nam cenę, jaką musimy zapłacić. Następnie musimy jedynie porządnie przygotować przesyłkę, wypełnić formularz, wnieść opłatę i wydrukować dokument. Później w zależności od wyboru opcji paczkę musimy przekazać kurierowi, bądź zanieść do odpowiedniego punktu, czyli paczkomatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here