nadpotliwość dłoni
fot. pexels.com

Spocone ręce to nie tylko wstydliwa przypadłość, ale również ogromnie niekomfortowa dla osób, których dotyczy. Może nawet powodować budowanie dystansu społecznego ze względu na wstydliwość przy podaniu ręki czy też dotknięciu kogoś. Jak sobie poradzić z nadmierną potliwością dłoni?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/sposob-na-pocace-sie-dlonie/

Nadmierne pocenie się dłoni

Czy wiesz, że bardzo dużo ludzi cierpi na nadmierną potliwość dłoni? Z tego powodu niektóre osoby nie są w stanie nawet normalnie funkcjonować! Przyczyn nadmiernej potliwości dłoni może być wiele. Jednakże jest to sytuacja, w której gruczoły potowe wydzielają ilość potu, która przekracza normę. Pot stanowi produkt niezbędny do prawidłowego funkcjonowania ciała, gdyż pomaga regulować jego ciepłotę. Natomiast nadmierna potliwość wynika z przesadnej aktywności gruczołu potowego.

W niektórych przypadkach może to być spowodowane sytuacją stresową, a także czynnikami genetycznymi, czy też paleniem papierosów.

Leczenie

Nadmierną potliwość dłoni można leczyć poprzez stosowanie antyperspirantów, leków oraz zastrzyków z botoksu, które są dedykowane tej przypadłości. W walce z nadmierną potliwością dłoni warto również zmienić swoje nawyki żywieniowe oraz wyeliminować z diety ostre przyprawy oraz ograniczyć spożywanie kofeiny.

Warto również stosować antyperspirant w żelu, który hamuje wydzielanie się potu. Można również stosować chusteczki, które miejscowo hamują potliwość. W domu można także stosować kąpiele dłoni w miksturze z szałwii, rozmarynu oraz soli morskiej.

Na rynku dostępne są również pudry, które mają właściwości przeciwpotne, a także kwasy borowe czy też antyperspiranty z dodatkiem chlorku glinku.

Jeśli ta przypadłość jest na tyle uciążliwa, że nic nie pomaga, można również udać się na zabieg sympatektomii, który polega na przecinaniu odpowiednich struktur nerwowych współczulnego układu nerwowego. Zabieg wykonuje się endoskopowo, a okres rekonwalescencji jest krótki.

Nadpotliwość dłoni to przykra dolegliwość, która może utrudniać nam codzienne funkcjonowanie. Zamiast się z nią borykać, lepiej zacząć działać i ją leczyć!

Przeczytaj też: http://alejasztuki.pl/podklad-latem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here