herbata
fot.: pexels.com

Herbata jest jednym z najbardziej lubianych przez ludzi napojów. Jak się okazuje, jest on nie tylko smaczny, ale również posiada wiele właściwości zdrowotnych. Jakie są rodzaje herbaty i co można dzięki niej osiągnąć?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/gdzie-szukac-zdrowych-herbat/

Rodzaje herbaty

Do najpopularniejszych rodzajów herbaty należy zaliczyć: herbatę czarną, zieloną, czerwoną, białą oraz żółtą. Jeżeli chodzi o herbatę czarną, to skutecznie pobudza i odtruwa organizm, a przy tym ma działanie bakteriobójcze. Zielona herbata jest uważana za najzdrowszą. Według lekarzy, najlepiej oczyszcza organizm z toksyn, a także powstrzymuje procesy starzenia. Ponadto, chroni serce, działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, obniża poziom cholesterolu i wiele innych.

Czerwona herbata obniża poziom cholesterolu, poprawia pamięć, jest skuteczna w walce z nadwagą oraz normalizuje ciśnienie. Kolejna, czyli biała herbata, stanowi zdrowotną alternatywę dla herbaty zielonej. Ostatnia – żółta herbata natomiast, chociaż jest mało znana, to jej działanie jest zbliżone do najwyższej jakości zielonej herbaty.

Właściwości herbaty

Herbata jest uważana za skuteczną broń w walce z miażdżycą, czy też ochronę przed zawałami serca. Dzięki zawartym w niej składnikom, przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu. Natomiast dermatolodzy i kosmetolodzy, przekonują o tym, że herbata może poprawiać kondycję skóry, poprzez spowalnianie procesów starzenia. Jest to jeden z powodów, dlaczego wyciąg z zielonej herbaty tak często jest dodawany do wielu kosmetyków czy maści leczniczych.

Za jedną z najważniejszych właściwości herbaty uważa się także to, że dodaje sił i neutralizuje zmęczenie. Zawdzięczać to można obecności kofeiny, które pobudza system nerwowy. Dzięki niej, może także dochodzić do poprawienia nastroju czy też usprawnienia koncentracji. Ponadto, napar z herbaty może stanowić odtrutkę przy niektórych zatruciach.

Przeczytaj też: http://alejasztuki.pl/jak-zregenerowac-rzesy-po-przedluzeniu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here