Karmienie noworodka

Przygotowanie wyprawki dla dziecka stanowi obowiązek wszystkich przyszłych rodziców i nierzadko wiąże się z dużym stresem. Uwzględnienie w akcesoriach dla niemowlęcia wszystkich niezbędnych elementów często jest trudne i wymaga dużej organizacji, tak aby cały proces przeszedł pomyślnie. Ponadto sama wyprawka często jest kosztowna, zwłaszcza jeśli sięga się po produkty nowe. Warto jednak przestrzegać kilku zasad, które znacząco ułatwią kompletowanie wyprawki.

Na początku warto zastanowić się, co kupić dla noworodka. Najczęściej bierzemy pod uwagę odzież, produkty kosmetyczne i higieniczne, akcesoria do karmienia i spacerów. Należy wziąć też pod uwagę elementy wchodzące w skład wyposażenia pokoju. Wszystkie niezbędne sprzęty należy zapisać na liście, co znacząco ułatwi konkretne zakupy. Pamiętajmy również o tym, aby „odhaczać” każdy zakupiony produkt, co z kolei zapewni przejrzystość i lepszą organizację. W zakupach wyprawki dla noworodka powinni brać udział oboje rodzice. Tego typu organizacja w dużym stopniu przygotuje ich psychicznie na nadejście nowego członka rodziny. Ponadto we dwoje świeżo upieczeni rodzice będą mogli wspólnie podejmować najważniejsze decyzje, dotyczące pierwszych tygodni życia ich pociechy. Wspólne zakupy pozwalają przygotować się w pełni na narodziny dziecka, nawet jeśli pozostało do nich jeszcze dużo czasu. Skoro już o czasie mowa, kompletowanie wyprawki dla niemowlęcia należy rozpocząć jak najwcześniej, najlepiej już w drugim trymestrze ciąży. Pomoże to zyskać na czasie. Odkładanie zakupów na następną chwilę może jedynie spotęgować stres związany z nadchodzącym porodem. Aby mieć pewność, że podczas kompletowania wyprawki o niczym się nie zapomni, zakupy warto rozpocząć odpowiednio wcześnie.

Na liście tego, co kupić dla noworodka najczęściej pojawiają się bardzo ważne elementy wyposażenia, takie jak wózek, łóżeczko czy fotelik samochodowy. Są one niezwykle ważne i nie da się ich niczym zastąpić, niestety często są również najdroższymi elementami wyprawki. Aby nieco zaoszczędzić na tych niezbędnych akcesoriach, warto kupić już używane sprzęty. Używane wózki i foteliki często kosztują po kilkaset złotych i nie noszą większych śladów używania, podczas gdy całkowicie nowe wózki mogą kosztować ponad tysiąc złotych. Decydując się na nowy lub używany wózek warto przede wszystkim zwrócić uwagę nie na cenę, a na jego bezpieczeństwo. To właśnie w wózku maluch będzie przebywać podczas spacerów, a więc musi on być stabilny i chronić przed zimnem. Najczęściej wystarczy sprawdzić, czy wózek jest zgodny z europejskimi standardami. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup wózka wielofunkcyjnego, nazywanego też wózkiem 3w1. Tego typu sprzęty oferują trzy osobne elementy w jednym: gondolę, wózek spacerowy i fotelik samochodowy. Zakup tego typu wózka pozwala na zaoszczędzenie na innych niezbędnych elementach wyprawki dla malucha. Jest to szczególnie ważne dla rodziców, którzy dysponują niedużym budżetem i chcą zaoszczędzić na kompletacji wyprawki dla niemowlęcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here