Co powinna jeść matka karmiąca noworodka?

Bardzo istotną kwestią jest to, co powinna jeść matka karmiąca noworodka. To ona dostarcza dziecku wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju! Dlatego każda matka, która karmi piersią, musi przywiązywać szczególną wagę do swojej diety i dbać o to, aby nie zabrakło w niej cennych witamin i minerałów. Co powinna jeść matka karmiąca noworodka? Przede wszystkim, w jej diecie musi być mnóstwo różnorodnych warzyw i owoców. Każdego dnia powinna spożywać co najmniej 5 porcji owoców i warzyw, najlepiej o różnych kolorach, gdyż każde dostarczają organizmowi inne witaminy.
Co powinna jeść matka karmiąca noworodka, aby mieć pewność, że jej dziecko otrzyma wszystkie niezbędne składniki odżywcze i będzie zdrowo się rozwijało? Oprócz owoców i warzyw, niezmiernie ważne są wartościowe tłuszcze, zawarte na przykład w rybach oraz niektórych olejach roślinnych. Szczególnie wart polecenia jest olej lniany, rzepakowy oraz oliwa z oliwek.
Kobieta która nie wie, co powinna zjadać matka karmiąca noworodka, może się tego dowiedzieć u każdego dietetyka, który może jej objaśnić, które składniki są wyjątkowo ważne i których powinna spożywać więcej, niż przed ciąża. Każda kobieta, nawet ta, która jeszcze nie ma dzieci, powinna wiedzieć, co powinna jspożywać matka karmiąca noworodka. Prawdopodobnie prędzej czy później wiedza ta okaże się przydatna!
Dzięki spożywaniu właściwej ilości składników odżywczych, matka nie tylko zapewnia zdrowy rozwój maluszkowi, ale dba również o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie. Prawidłowa, zbilansowana dieta sprawia, że kobieta na więcej energii na zabawy z dzieckiem. Wiedząc, co powinna jeść matka karmiąca noworodka, kobieta stara się zadbać o jak najlepsze odżywianie, gdyż zależy jej na zdrowiu malucha i chce dla niego wszystkiego, co najlepsze!
Warto wiedzieć, że dieta matki karmiącej wymaga większej ilości kalorii, niż zwykle. W takim razie, co powinna jeść matka karmiąca noworodka? Czy może sobie pozwolić na dodatkową czekoladę, aby uzupełnić brakujące kalorie? A może kolejny kawałek ciasta z kremem? Znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby włączenie do diety dodatkowych zdrowych składników, takich jak pełnozbożowe pieczywo i niskotłuszczowe mięso.
Należy także pamiętać że tym, co powinna jeść matka karmiąca noworodka, jest również wartościowe białko. Nie może go zabraknąć w diecie żadnej kobiety, która karmi piersią! Najlepiej, jeśli pochodzi ono z kilku źródeł, na przykład z mięsa, jajek i przetworów mlecznych.
Co powinna jeść matka karmiąca noworodka, jeśli jest wegetarianką? Taka kobieta ma dość utrudnione zadanie, ale to nie znaczy, że musi zrezygnować ze swoich przekonań. Wystarczy, że w jej diecie będzie dużo białka i żelaza w innej postaci niż mięso. Powinna więc nie unikać warzyw strączkowych oraz takich produktów jak soczewica, ciecierzyca czy soja oraz wyrobów z nich. To, bo powinna jeść matka karmiąca noworodka, zależy też od jej wagi. Jeśli ma niedowagę, jej dieta musi być bogatsza w kalorie i zawierać więcej węglowodanów oraz białka.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak bawić noworodka?
Następny artykułMedycyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here