Co na prezent dla noworodka sprawdzi się najlepiej?

Niemowlęta posiadają dość jasno określone potrzeby. Wystarczy im regularne jedzenie, spanie i załatwianie potrzeb fizjologicznych – w przeciwieństwie do nieco starszych dzieci, w planie zajęć noworodka nie ma zbyt wiele miejsca na zabawę. Tak małe dzieci nie korzystają jeszcze z grzechotek, a większość nowych rzeczy rozpoznają przede wszystkim za pomocą zmysłu dotyku. Stąd też wielu rodziców i bliskich malucha nie do końca zdaje sobie sprawdę, co na prezent dla noworodka będzie odpowiedne.

Najprostszym rodzajem zabawek dla niemowląt są maskotki. W pierwszych miesącach życia dzieci biorą do rąk wszystko w swoim zasięgu, a miękkie pluszaki często zostają przez nie odebrane jako wyjątkowo przyjemne. Stąd też różnego rodzaju misie, króliki i inne maskotki doskonale sprawdzą się jako prezent dla malucha. Oprócz nich nieco mniej typowym, jednak spełniającym niemalże tę samą funkcję prezentem będzie kocyk. W wielu przypadkach kocyk jest prezentem jeszcze bardziej trafnym niż tradycyjny pluszak. Wynika to z tego, że oprócz funkcji „rozrywkowej” kocyk jest także wyjątkowo użyteczny – rodzice mogą używać go do okrywania noworodka podczas snu lub w czasie spaceru chłodniejszą porą roku. Wybierając kocyk czy maskotkę warto zwrócić uwagę na ich teksturę. Szorstie, nieprzyjemne w dotyku nie sprawdzą się dość dobrze jako zabawka dla niemowlaka. Znacznie lepszym pomysłem będą te miękkie, wykonane z bardziej przyjemnych w dotyku materiałów. Wbrew pozorom tego typu akcesoria są dość powszechne i dostępne w niskiej cenie w sklepach z artykułami dla dzieci czy nawet niektórych sklepach z akcesoriami dla domu.

Maskotki nie są jedynymi akcesoriami, które sprawdzą się jako prezent dla noworodka. Oprócz nich świetnym pomysłem będą również gryzaki, które przydadzą się szczególnie w przyszłości, podczas procesu ząbkowania. Maluchowi można też kupić specjalne ozdoby do pokoju, które sprawią, że stanie się on przytulniejszy. Choć wystrój pokoju nie ma większego znaczenia, zwłaszcza w pierwszych tygodniach życia dziecka, z pewnością takie drobiazgi świetnie spełniają funkcję estetyczną. Jednym z takich prezentów dla noworodka będą specjalne karuzele, które wiesza się nad łóżeczkiem. Niektóre karuzele same się obracają i dodatkowo wydają dźwięki, na przykład wygrywając jedną ze znanych kołysanek. Prezenty te ucieszą szczególnie rodziców, którzy często lubią zapewniać swoim pociechom dodatkowe atrakcje, nawet jeśli dla niemowląt ich obecność nie ma jeszcze większego znaczenia. Dla nieco starszego dziecka, które ma już za sobą pierwsze tygodnie życia, można wybrać też popularną grzechotkę. Warto jednak pamiętać o tym, by sięgnąć po tę o nieco mniejszych rozmiarach. W niektórych przypadkach, kiedy nic nie przychodzi na myśl, co na prezent dla noworodka sprawdzi się najlepiej, można po prostu wybrać funkcjonalne akcesoria, takie jak czapeczki, smoczki czy butelki. Zakup takiego gadżetu warto jednak wcześniej skonsultować z rodzicami, którzy określą, czy aby na pewno im takowych brakuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here