Co nam daje znajomość języków europejskich

Dowiedz się, dlaczego warto zrobić ten kurs niemieckiego online i dlaczego zapisanie się na hiszpański w szkole językowej jest dobrym pomysłem w każdym wieku. Nauka języków obcych to nie tylko interesujące hobby, ale również możliwość podwyższenia swoich kwalifikacji zawodowych.

Pożyteczne hobby

Jeśli nie masz zadatków na malarza czy majsterkowicza, a poszukujesz angażującego umysł hobby, zastanów się nad nauką języków. Uczenie się sprawia, że w mózgu powstają nowe połączenia między neuronami, co pomaga zachować ten istotny organ w idealnie sprawnym stanie do późnego wieku, a dodatkowo znajomość języka obcego może się okazać przydatna na wielu polach.

Tylko jedna książka z trylogii twojego ulubionego pisarza została przełożona na polski? Masz wrażenie, że napisy na Netflixie są mało precyzyjne? A może chcesz poznać kulturę innego kraju od podszewki albo znaleźć pracę związaną z tłumaczeniem. Nawet podstawowa znajomość języka okaże się w tych przypadkach użyteczna.

Dodatkowy atut

Większość międzynarodowych korporacji z komunikacji z zagranicznymi partnerami biznesowymi posługuje się językiem angielskim. Jednak wiele mniejszych firm poszukuje osób ze znajomością języków, szczególnie krajów sąsiadujących z naszym, do kontaktu z zagranicznymi klientami i partnerami.

Znajomość słowackiego czy czeskiego na poziomie komunikatywnym, ukończony kurs niemieckiego online, czy certyfikat znajomości rosyjskiego zdecydowanie są cennym wpisem do naszego CV. Często możliwość tłumaczenia w kontakcie z zagranicznymi klientami przeważa nad doświadczeniem w branży.

Wyjazd za granicę

Również podczas wyjazdu za granicę, także w celach rekreacyjnych, przyda nam się nawet podstawowa znajomość języka. Jeśli chcemy bliżej poznać kulturę Włoszech, Francji czy Słowenii, znajomość języka bardzo nam w tym pomoże. Będziemy mogli wyjść poza to, co zostało przygotowane specjalnie dla turystów.

Jeśli wyjeżdżamy do Niemiec czy Hiszpanii do pracy, choćby sezonowej, wcześniejsze opanowanie podstaw języka naszych gospodarzy okaże się bardzo przydatne. Nie tylko jest to lepiej odbierane, na przykład przez osoby wynajmujące mieszkania, ale też naprawdę się przyda, ponieważ prędzej czy później będziemy musieli się zetknąć z osobami, które władają tylko rodzimym językiem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here