Efektowne i tanie dekoracje na urodziny dla dzieci

Planujesz urządzić urodziny dla swojej pociechy w domu albo w ogrodzie? Nie zapominaj o dekoracjach, dzięki którym przyjęcie będzie jeszcze piękniejsze i z pewności na długi czas pozostanie w pamięci małego solenizanta oraz zaproszonych na nie gości. Co wybrać? Oto pomysły na tanie i efektowne dekoracje urodzinowe!

Balonowe szaleństwo – balony gumowe i foliowe

Kolorowe balony to jedna z najpopularniejszych dekoracji na urodziny dla dzieci. Teraz można kupić je w najróżniejszych wzorach i tworzyć z nich bajkowe kompozycje – bukiety, łuki, ścianki.

Na dziecięce urodziny doskonale sprawdzi się cały zestaw balonów, który pozwala na stworzenie bogatej dekoracji w guście małego solenizanta. Warto postawić na połączenie balonów gumowych wraz z foliowymi, na przykład w kształcie literek układających się w imię dziecka lub cyferek z liczbą urodzin. Można kupić balony w kształcie gwiazdek, zwierzątek, postaci z bajek, urodzinowych motywów jak tort. Bardzo modne są także balony metalizowane i przezroczyste balony wypełnione konfetti.

Girlanda na urodziny – zrobisz ją w kilka minut

Papierowe girlandy są wspaniałym pomysłem na tanią i odświętnie wyglądającą dekorację na urodziny dla dzieci, którą dodatkowo można wykonać samodzielnie zaledwie w parę minut.

Do wykonania urodzinowej girlandy wystarczy papier – biały albo kolorowy, nożyczki, sznurek albo wstążka oraz markery lub mazaki. Z papieru można wyciąć trójkąty lub chorągiewki i wykonać na nich napis jak „Sto lat” lub „Urodziny Julii”. Można także powycinać w nim gwiazdki lub inne kształty. Nieco więcej czasu zajmie przygotowanie girlandy składającej się z literek i cyferek.

Papierowa zastawa urodzinowa – talerzyki, kubki, serwetki i słomki

Aby podkreślić urodzinowy klimat, warto także postawić na specjalną zastawę stołową. W tej roli kapitalnie sprawdzi się zastawa wykonana z papieru, która po zużyciu może być wyrzucona do kosza.

Na urodziny dla dziecka można wybrać różne rodzaje zastawy, na przykład papierowe talerzyki z nadrukami, kubeczki, kolorowe serwetki oraz słomki do napojów. Do wyboru jest wiele wzorów, które przypadną do gustu każdemu maluchowi, na przykład można wybrać zastawę z ulubionymi bohaterami z bajek, zwierzątkami lub z motywami urodzinowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here