Idealny prezent dla noworodka

Kiedy w rodzinie pojawia się niemowlę lub nasi najbliżsi znajomi zostali rodzicami, nie wypada nie wybrać się z wizytą do maluszka.
Mimo, iż wielu z nas chętnie odwiedziłoby już niemowlę w szpitalu, warto wstrzymać się z tą decyzją i odczekać do czasu, aż świeżo upieczeni rodzice będą gotowi przyjmować gości.
Pierwsze dni po porodzie to czas odpoczynku dla matki po wielkim wysiłku, nauka opieki nad maluszkiem, a także pierwsze wspólne chwile we troje. Nie wypada ich zakłócać.
Kiedy matka z dzieckiem zostanie wypisana do domu, warto odczekać jeszcze chwilę, pozwolić rodzicom nacieszyć się dzieckiem, nauczyć się rozplanować dzień, złapać rytm niemowlaka, a także dać czas na odwiedziny najbliższej rodzinie.
W międzyczasie warto zastanowić się jaki prezent dla noworodka będzie idealny.
W sklepach z akcesoriami dziecięcymi można się zgubić. Klocki, pluszaki, lalki. Ciężko się zdecydować, dlatego warto kierować się kilkoma zasadami, które mogą pomóc wybrać odpowiedni prezent.
Przede wszystkim, aby dowiedzieć się jaki prezent dla noworodka będzie trafiony wystarczy zapytać świeżo upieczonych rodziców. Oni wiedzą najlepiej, co ich dziecko potrzebuje lub czego w danym momencie im brakuje.
Jeżeli nie chcemy korzystać z ich rad i sami chcemy podjąć decyzję mamy kilka opcji, które sprawdzą się za każdym razem.
Ubranka – tego nigdy za wiele. Kolorowe śpiochy, pstrokate body, a może welurowe pajacyki. Małe dziecko często ulewa, dziennie potrafi wybrudzić kilka kompletów ciuszków. Możemy być pewni, że nowe ubranka będą strzałem w dziesiątkę. Jeżeli znamy rozmiar dziecka, to nie mamy żadnego problemu. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni, zawsze lepiej kupić większy.
Możemy również wspomóc młodych rodziców, kupując jednorazowe pieluchy. To, że się przydadzą nie budzi wątpliwości. Każda ilość będzie mile widziana, tak samo jak mokre, nawilżane chusteczki, których zużywa się niemało przy maluszku.
Jeśli nadal zastanawiamy się jaki prezent dla noworodka wybrać, możemy poszukać grzechotek lub grających zabawek. Karuzelka nad łóżeczkiem to idealny pomysł dla dziecka powyżej 6. Tygodnia. To właśnie wtedy niemowlę zaczyna wodzić wzrokiem i z każdym dniem jest coraz bardziej zainteresowany wszystkim tym co dzieje się dookoła. Melodia i ruch na pewno przykują jego uwagę na długo.
Trafionym pomysłem może okazać się także mata edukacyjna lub leżaczek bujaczek. Ta pierwsza pomoże maluszkowi dobrze się rozwijać, a kiedy zacznie przekładać się na brzuszek, pozwoli mu na większą swobodę niż w łóżeczku. Bujaczek natomiast to fantastyczny pomysł, aby zająć maluszka, kiedy akurat mama potrzebuje chwili dla siebie. Jest on lekki, więc można go bez problemu przenosić do różnych pokoi, a opcja bujania czy czasem i wibrowania, pozwoli zająć niemowlę na dłuższą chwilę.
Jeśli żaden z pomysłów nadal as nie przekonuje, zawsze możemy zdecydować się na przekazanie rodzicom pieniędzy, które przeznaczą na potrzeby dziecka. W końcu to oni sami wiedzą, czego najbardziej mu potrzeba.
Akcesoria dla dzieci nie są tanie, więc każda pomoc się przyda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here