tupety

Utrata włosów dla większości osób jest bolesnym ciosem obniżającym jakość życia. Na szczęście, kobiety, mężczyźni i dzieci dotknięte łysieniem mogą korzystać z bogatej palety produktów mających skutecznie zakamuflować prześwity. W profesjonalnych sklepach perukarskich, obok klasycznych peruk i dopinek, znajdziemy tupety – niewielkie nakrycia służące do maskowania miejscowych ognisk łysiny umiejscowionych na czubku głowy i w okolicach przedziałka. Jak wybrać dla siebie właściwy model? Jak zakłada się tupety? Sprawdź nasze rady!

Tupety naturalne i syntetyczne – Twoje nowe włosy

W sklepach perukarskich znajdziesz dwa główne typy tupetów – wykonane z włosów pochodzących od ludzi oraz syntetycznych. Osobom, którym zależy na uzyskaniu maksymalnie naturalnego efektu polecane są te pierwsze – tupety naturalne. Włosy słowiańskie albo europejskie są miękkie, lśniące, odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Starannie pielęgnowane (myte, nawilżane i regenerowane przy pomocy odżywek) zachowują swoją nienaganną formę przez długi czas. Co ważne, naturalne włosy zabezpieczone łuskami można kręcić, prostować i modelować.

Pamiętaj o tym, że tupet służy do zagęszczenia Twojej fryzury. Jego kolor oraz długość, struktura i gęstość włosów powinny być starannie dopasowane do wyrastających z głowy pasm. W przeciwnym razie będzie nieestetycznie się odznaczał. Ponadto, wielkość bazy powinna być dobrana w taki sposób, aby umożliwiała pewne zamocowanie klipsów na zdrowych i stosunkowo gęstych włosach. Kupując tupet, szczególnie po raz pierwszy, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Tych znajdziesz w renomowanych salonach perukarskich, które z reguły mają swoje siedziby w największych miastach w kraju. Wybierają się na zakupy warto też mieć na uwadze ofertę salonów internetowych.

Jak zakładać tupet?

Nowoczesne tupety mocowane są zazwyczaj na spinkach (clip in). Takie rozwiązanie jest najbardziej pewne, bezpieczne i łagodne dla ciała (nie musisz używać klejów, które mogłyby podrażnić wrażliwą skórę głowy). Aby prawidłowo założyć włosy i czuć się w pełni komfortowo, należy zacząć od starannego ułożenia bazy w miejscu wymagającym korekty. Pamiętaj o tym, aby zostawić minimum jeden centymetr odstępu od przedniej linii włosów. W pierwszej kolejności przypnij do swoich włosów frontową spinkę. Kiedy usłyszysz charakterystyczne kliknięcie, naciągnij tupet do tyłu. Następnie przypnij tylną, a potem kolejne spinki, za każdym razem naciągając nakrycie. Możesz mieć pewność, że nowe włosy nie będą zsuwać się i przekręcać nawet wtedy, kiedy będziesz uprawiał sport czy bawił się na imprezie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here