Na czym polega tak naprawdę konwersja norm ISO/DIN/PN?

Konwersja norm ISO/DIN/PN to stosunkowo prosta i szybka czynność, którą można zrealizować bez wielkiego problemu. Po co to jednak robić? Wyjaśnimy to w poniższym artykule. Dowiecie się z niego, co definiują oznaczenia ISO/DIN/PN. Poza tym poznacie łatwe do zrozumienia zasady dotyczące konwersji norm.

ISO/DIN/PN – o co tutaj „biega”?

Aby odpowiednio zrozumieć ten temat, na początek trzeba wyjaśnić znaczenie wszystkich wyżej wymienionych skrótów. Na początek jest to ISO – Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna jest bardzo popularna w rozmaitych krajach pochodzących z różnych kontynentów. Obecnie normy ISO są dokładnie i pieczołowicie stosowane w 162 państwach. Od momentu założenia Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej, czyli od 1947 roku, te normy są stosowane także na terenie naszego kraju. Polski Komitet Normalizacyjny odpowiada również za swoje osobiste normy. PN są wykorzystywane tylko na terenie naszego kraju, dlatego ich użycie może nie być wystarczające, jeśli ktoś ma zamiar na przykład handlować z firmami zagranicznymi itd. Do wyjaśnienia pozostało nam jeszcze oznaczenie DIN. Normy tego typu pochodzą od nazwy Deutsches Institute für Normung. Niemiecki Instytut Normalizacyjny działa na rynku już od 1917 roku, czyli grubo ponad 100 lat. Niemiecki Instytut Normalizacyjny posiada siedzibę w Berlinie i ma do wykonania naprawdę rozmaite zadania – nie tylko jest to prowadzenie normalizacji w tym państwie. Są to również prace naukowo-badawcze, kontrola jakości wyrobów, badania przemysłowe itp.

Zapoznaj się z produktami firmy Stalmut -> https://stalmut.pl/oferta/sruby/sruby-din-931-iso-4014-szesciokatne-niepelnym-gwintem/

Zasady wykonania konwersji norm

Najlepiej będzie, jeśli posłużymy się tutaj przykładem – łatwiej to wszystko zrozumiecie. Coraz bardziej popularne są między innymi śruby sześciokątne z niepełnym gwintem, które powstały między innymi ze stali nierdzewnej. Co zrobić, aby lekko, łatwo i przyjemnie dokonać konwersji? Na początek trzeba znaleźć tabelę konwersji norm ISO/DIN/PN. Potem trzeba wpisać jedno oznaczenie, może to być na przykład norma DIN 931. Jeśli wpiszecie albo skopiujecie (to również dobra alternatywa) to oznaczenie, dowiecie się, jakie są normy ustanowione przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną, a także Polski Komitet Normalizacyjny. Kolejno są to następujące oznaczenia: ISO 4014/PN 82101. Na pewno trzeba bardzo mocno uważać, aby dokładnie wpisać konkretne oznaczenie, żeby po prostu uzyskać miarodajne rezultaty. Wtedy będziecie mogli bez kłopotu sprzedać albo kupić między innymi śruby sześciokątne z niepełnym gwintem itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here