pielęgnacja twarzy

Jeśli chcesz przez długie lata zachować młodość i witalność skóry jest na to prosta recepta. Pielęgnacja twarzy to podstawa. To dzięki niej skóra będzie promienna, zdrowa i pełna blasku. Podstawą do dobrej pielęgnacji jest nie tylko używanie specjalnych preparatów pielęgnacyjnych, ale także odpowiednio zbilansowana dieta i regularne picie wody. Nawilżanie i nawadniane skóry oraz dbanie o nią jest niezwykle istotne. Nie odkładaj dbania o siebie na późniejsze lata, im wcześniej zaczniesz o nią dbać tym bardziej będzie Ci wdzięczna. 

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/pielegnacja-twarzy/

Pielęgnacja twarzy w 5 prostych krokach

Oto 5 kroków, które przybliżą Twoją skórę do ideału. Nie wystarczy same używanie kremów, aby cera wygląda naprawdę dobrze. Jeśli chcesz dbać o twarz kompleksowo, skup się na tych kilku kroków, a z pewnością będziesz wdzięczny, że zacząłeś już dziś!

  1. Oczyszczanie. Nigdy i w żadnym wypadku nie kładź się spać w make-upie! Jest to kardynalny błąd, który prędzej czy później odbije się na Twojej cerze! Mycie twarzy powinno odbywać się nie tylko rano, ale także wieczorem. Unikaj używania mydła do zmycia makijażu. Wysuszają one skórę. Staraj się wybierać delikatne żele lub płyny, które mają prosty skład.
  1. Tonizowanie. Toniki do twarzy to element pielęgnacji, który bardzo często jest przez kobiety omijany. Wiele jest pań, które już po samym umyciu czuje niezwykłą świeżość.
  1. Odżywianie. Tutaj możemy użyć kosmetyków z bogatym składem. Należą do nich sera, esencje lub maski do twarzy.
  1. Nawilżanie. Pamiętajmy, że kremy powinny zostać dobrane nie tylko do potrzeb naszej skóry, ale także do naszego trybu życia czy pory dnia. Inaczej dba się o twarz zimą, inaczej nocą, a jeszcze inaczej, gdy uprawiamy zawodowo sport.
  1. Złuszczanie. To czynność, która w Twojej rutynie pielęgnacyjnej powinna pojawić 2-3 razy w tygodniu. Pamiętaj, że peeling do twarz możesz zrobić również samodzielnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here