skóra

Cera sucha dla wielu osób potrafi być naprawdę uciążliwa. Stosowanie samego kremu nawilżającego nie wystarczy. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia pielęgnacja. Zadbajcie o swoją cerę krok po kroku, a sami zobaczycie jakie korzyści przyniesie to dla waszej skóry. Musicie być jednak bardzo uważni i  skupić się na tym co stosować oraz czego lepiej unikać. Sprawdźcie sami!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-dbac-o-cere-sucha/

Pielęgnacja suchej cery – jak to zrobić? 

Cera sucha ma to do siebie, że wytwarza o wiele mniej sebum niż jej potrzeba. Powoduje to brak lipidów, które są odpowiedzialne za prawidłowe nawilżenie skóry.  Z drugiej strony na suchość cery wpływ mogą mieć również hormony.

Na suchą cerę narażone są szczególnie kobiety ciężarne lub te, będące w okresie menopauzy, ale również osoby starsze, które produkują mniej lipidów. Kluczowe jest zatem dbanie o skórę i unikanie przetłuszczania się jej. Na czym się skupić? 

Na co zwrócić uwagę? 

Najbardziej ważnym aspektem każdej pielęgnacji jest dokładny demakijaż. Obecnie do wyboru jest cała masa produktów do demakijażu, które warto jest zastosować. Jeżeli jesteście sprzymierzeńcami olejków do makijażu, zdecydujcie się na te, które posiadają jakiś olejek np. arganowy. Alternatywą dla płynu mogą być specjalne oleje czy mleczko do demakijażu. Bardzo dużym wrogiem cery suchej jest alkohol, więc powinniśmy zwracać uwagę czy w naszych kosmetykach nie ma go składzie. Alkohol ma to do siebie, że wysusza skórę, co dla osób posiadających suchą cerę będzie wręcz tragiczne. 

Czego unikać przy cerze suchej? 

Tak jak było już wspomniane wcześniej powinniśmy przy pielęgnacji cery suchej unikać alkoholu. Dodatkowo unikajmy mycia twarzy mydłem, a zwłaszcza tym szarym, które dodatkowo wysuszy waszą buzię. Ważna w tym wszystkim jest jednak systematyczność. Odpowiednia pielęgnacja i dbanie o skórę, nie będą odpowiednio skutkowały, jeżeli nie będziemy stosować ich regularnie. 

Zobacz też: http://alejasztuki.pl/jak-znalezc-dobra-motywacje-do-zrzucenia-kilogramow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here