Poradnia laryngologiczna w Katowicach - sprawna i szybka diagnostyka

Otolaryngolog to specjalista, który zajmuje się schorzeniami nosa, zatok, krtani, gardła, oraz uszu. Nie tylko diagnozuje, ale również leczy i przeprowadza niezbędne zabiegi. Choroby laryngologiczne to bardzo częste schorzenia, które dopadają nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Nie leczone, mogą prowadzić do dużo poważniejszych problemów.

Właściwa diagnostyka

Niezwykle ważne jest odpowiednie i wczesne rozpoznanie choroby, dlatego laryngolog Katowice przede wszystkim rozpoczyna diagnostykę od szczegółowego wywiadu na temat istniejących dolegliwości, które czasem mogą być zupełnie niezwiązane z górnymi drogami oddechowymi jak na przykład zawroty głowy i zaburzenia równowagi. Po zebraniu podstawowych informacji o istniejących objawach, laryngolog katowice przeprowadza badanie fizykalne, czyli przy pomocy dłoni określa stan węzłów chłonnych i ślinianek, wziernikiem sprawdza stan nosa: przegrody, małżowiny oraz śluzówkę, a także stan uszu. Przy pomocy lusterka określa stan krtani i nosogardła. Sprawdza również jamę ustną z zębami, językiem, gardłem oraz migdałkami. Może również zlecić badania uzupełniające, np. morfologię, wymaz czy RTG.

Dziecko – pacjent nadzwyczajny

Schorzenia laryngologiczne bardzo często dopadają dzieci. Słabo rozwinięty układ odpornościowy sprawia, że cierpią one na chroniczne nieżyty nosa oraz gardła. Badania fizykalne nosa czy jamy ustnej nie należą do najprzyjemniejszych, dlatego laryngolog dziecięcy Katowice musi badanie przeprowadzić w sposób jak najbardziej delikatny oraz możliwie jak najszybciej, aby dziecko jak najmniej odczuło dyskomfort związany z tym badaniem. Odpowiednie podejście do małego pacjenta jest kluczowe w szybkiej i sprawnej diagnostyce.

Poradnia laryngologiczna Katowice

Przewlekłe choroby laryngologiczne mogą prowadzić do poważnych chorób. Poradnia laryngologiczna Katowice to precyzyjna i szybka diagnostyka oraz skutecznie przeprowadzone leczenie. Pozwala to na uniknięcie takich sytuacji jak przerośnięcie trzeciego migdała, polipów w nosie, gardle i zatokach, niedosłuchu, a nawet jego całkowitej utraty. Laryngolog dziecięcy Katowice w razie konieczności przeprowadza również niezbędne zabiegi chirurgiczne, aby u małego pacjenta dolegliwość nie przerodziła się w poważną chorobę. Warto więc nie lekceważyć nawracających nieżytów u dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here