Powiększanie i modelowanie biustu

Wiele kobiet marzy o tym, by ich piersi były większe albo były jędrne i pełne. Niestety, ta część ciała nie zawsze wygląda idealnie, nie tylko z powodu natury, ale też na skutek upływu czasu, ciąży i karmienia piersią czy straty na wadze. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i jej zabiegi: lipotransfer, kwas hialuronowy czy implanty. Na czym polegają te zabiegi?

Lipotransfer – przeszczepianie tłuszczu

Zabieg ten nie jest bardzo popularny, przynajmniej w Polsce. Wiele kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że rozwiązanie takie jak powiększenie biustu własnym tłuszczem nie wchodzi w grę, a szczególnie mogłoby to docenić panie narzekające na nadmiar tkanki tłuszczowej. Przeszczepianie tłuszczu polega bowiem na pobieraniu tłuszczu z tych miejsc w ciele, gdzie jest go dużo (zwykle – za dużo) i wszczepieniu w określoną partię ciała – w tym przypadku w biust. W ten sposób można więc pozbyć się go tak samo jak w przypadku liposukcji. Powiększenie biustu własnym tłuszczem jest też bezpieczne (substancja ta, w odróżnieniu od sztucznych, nie uczula), ale najważniejsze jest to, że daje bardzo naturalny efekt, zarówno gdy chodzi o wygląd, jak i o odczucia. Jest to więc najlepsze rozwiązanie dla osób, które cenią sobie naturalność.

Modelowanie kwasem hialuronowym

Substancja ta, wykonana na wzór tej występującej naturalnie w komórkach ludzkiego organizmu, świetnie nadaje się do modelowania wszelkich partii ciała. Stosuje się ją powszechnie do wypełniania zmarszczek oraz modelowania ust, ale w zakresie powiększania i modelowania biustu także sprawdza się świetnie. Również daje dość naturalne odczucia, w odróżnieniu od implantów, a przy tym nie stwarza żadnego ryzyka. Jedyny mankament kwasu hialuronowego polega na tym, że z czasem zostaje on wchłonięty przez organizm, co sprawia, że piersi wracają do stanu wyjściowego, dlatego zabiegi trzeba ponawiać. Ze względu na niewygórowaną cenę nie powinien to być zbyt wielki problem dla decydujących się na to pań.

Implanty

Silikonowe implanty były pionierem powiększania biustu, ale wcale nie wyszły z użycia. Kobiety doceniają między innymi fakt, że za ich pomocą można znacznie powiększyć piersi, poza tym implanty można wkładać i wyjmować, na przykład chcąc dodatkowo powiększyć czy też pomniejszyć piersi – znane są z tego zwłaszcza osobowości show-biznesu. Co prawda piersi z implantami nie wyglądają do końca naturalnie, często od razu można rozpoznać, że nie są „prawdziwe”, ale nie każdemu taki efekt przeszkadza, często jest wprost przeciwnie – jest on pożądany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here