Wymrażanie tkanki tłuszczowej

Jeszcze do niedawna osoby, które chciały pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez zabiegi medycyny estetycznej, decydowały się głównie na liposukcję. Oferta gabinetów nieustannie się jednak zmienia i poszerza. Dzięki temu pacjentki mają do wyboru również kriolipolizę, czyli wymrażanie tkanki tłuszczowej. Dlaczego warto skorzystać z tego zabiegu?

Bezpieczny przebieg

Dla wielu kobiet ograniczeniem związanym z medycyną estetyczną jest strach przed silnym bólem. W przypadku kriolipolizy nie należy się niczego obawiać, ponieważ nie ma tu mowy o np. nacinaniu skóry. Oczywiście wymrażanie tkanki tłuszczowej, polegające na kontakcie z niską temperaturą (zwykle od -10ºC do +5ºC), może powodować pewien dyskomfort, jednak z pewnością nie jest to zabieg wywołujący ból. Zdarzają się niewielkie obrzęki wskutek działania aparatury zasysającej, ale ślady dość szybko znikają. Całość jest więc bezpieczna dla pacjentki, a przeprowadzony wcześniej wywiad pozwala zapobiec działaniom niepożądanym. Jeśli specjalista uzna, że dana osoba nie kwalifikuje się do zabiegu z powodu np. problemów zdrowotnych, karmienia piersią, menstruacji, ciąży, wówczas kriolipoliza nie odbywa się lub przekładana jest na inny termin. Profesjonalistom wykonującym wymrażanie tkanki tłuszczowej w renomowanym katowickim gabinecie zależy na pełnym bezpieczeństwu i zdrowiu osób korzystających z ich usług.

Skuteczność zabiegu

Wymrażanie tkanki tłuszczowej zdobywa popularność przede wszystkim dzięki swej skuteczności. Efekty często bardzo pozytywnie zaskakują pacjentki, które zdecydowały się skorzystać z takiej usługi. Kriolipoliza Katowice pozwala już w pierwszym zabiegu pozbyć się nawet 40% komórek tłuszczowych z określonego obszaru ciała, poddawanego działaniom niskiej temperatury. W zależności od potrzeb można wykonać kilka kolejnych powtórzeń. Na widoczność rezultatów trzeba jednak zaczekać parę tygodni, podczas których organizm zakończy pozbywanie się komórek tłuszczu obumarłych w procesie zamrażania.

Brak rekonwalescencji

Na koniec trzeba dodać fakt, który dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Sporo kobiet decydujących się na jakiekolwiek usługi medycyny estetycznej do ich minusów zalicza długie dochodzenie do siebie. Kriolipoliza katowice to profesjonalnie wykonywany zabieg, który dzięki swej nieinwazyjności sprawia, że pacjentka może po jego zakończeniu natychmiast powrócić do normalności. Brak rekonwalescencji i wszystkiego, co się z nią wiąże, to ogromna zaleta wymrażania tkanki tłuszczowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here