Zalety programów do fakturowania

Każdy kto prowadzi lub prowadził kiedyś działalność gospodarczą wie, ile papierków czeka każdego dnia do wypełnienia. Najczęściej oczywiście wystawiane są faktury VAT. Kiedyś większość z nich była wystawiana ręcznie. Dziś robi to program do fakturowania, który jest nieocenionym udogodnieniem.

Programy do fakturowania – jaki jest najlepszy?

Istnieją programy do wystawiania faktur darmowe oraz płatne. Wybór uzależniony jest od wielkości firmy i ilości kontrahentów. Jeśli chodzi o bezpłatne programy, to zazwyczaj mają one ograniczone możliwości. Oznacza to, że ilość faktur do wystawienia miesięcznie jest limitowana, a także ograniczona jest ilość funkcji w danym programie.

Płatne programy są dużo bardziej rozbudowane. Przy ich pomocy można załatwiać także wiele innych spraw nie związanych z fakturami. Aby wybrać najlepszy program, najlepiej wypróbować go przez kilka dni za darmo, bo większość programów oferuje taką możliwość. Po przetestowaniu można stwierdzić, czy czegoś brakuje, a może ma on za dużo funkcji, które nie będą używane.

Jakie zalety posiada program do fakturowania?

Przede wszystkim takie programy są łatwe w obsłudze. Dodatkową zaletą jest to, że wszystko dzieje się on-line, a dane przechowywane są na zewnętrznych serwerach, czyli w tak zwanej chmurze.

Wszelkie dane zapisane w takich programach są bezpieczne. Dostęp do nich jest łatwy. Korzystać z programu można zarówno na telefonie, tablecie, czy na komputerze. Są one niezawodne i znacznie ułatwiają życie każdego przedsiębiorcy.

Co oferują programy do fakturowania?

Najważniejszymi funkcjami programu jest wystawianie faktur VAT, zaliczkowych, końcowych, walutowych, VAT-marża i wiele innych. Można oczywiście ewidencjonować wystawiane dokumenty, klonować je, a także wysyłać dokumenty pocztą elektroniczną z programu do kontrahenta.

Program do fakturowania współpracuje z drukarkami fiskalnymi i generuje rejestry VAT. Tworzone są także bazy danych kontrahentów oraz towarów i usług. Program współpracuje także z czytnikami kodów kreskowych, a także generuje Jednolite Pliki Kontrolne na potrzeby kontroli skarbowej. Oczywiście ilość funkcji zależy od danego programu. Ale większość z nich jest bardzo rozbudowana i znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie firmy.

Artykuł powstał woparciu o materiały znalezione na afaktury.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here