Drzwi przesuwne czy otwierane

Drzwi balkonowe lub tarasowe są ozdobą każdego mieszkania. Przepuszczają dużo światła i można obserwować przez nie taras, balkon lub ogród. Te drzwi muszą być piękne. Najczęściej porównuje się ze sobą drzwi przesuwne i otwierane. Które z nich są lepsze? Które warto zamontować we własnym mieszkaniu?

Mniej miejsca

Drzwi przesuwne szklane potrzebują zdecydowanie mniej miejsca do tego, by je otworzyć. Wystarczy tylko delikatnie je przesunąć, by prowadnica odprowadziła skrzydło drzwi na bok. W przypadku drzwi otwieranych w sposób tradycyjny trzeba zarezerwować sporo miejsca na to, by skrzydło mogło się otworzyć.

Oznacza to, że nic nie powinno stać w bezpośrednim sąsiedztwie drzwi, bo może przeszkadzać w ich otwarciu. W przypadki szklanych drzwi przesuwnych tego ograniczenia nie ma. Dlatego też świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca.

Bez nieestetycznych klamek

Wszystkie drzwi powinny mieć klamkę, która ułatwi ich otwieranie. Nie zawsze jednak klamka ta musi być duża i dobrze widoczna. W przypadku tradycyjnych drzwi zwykle zamontowana jest tradycyjna klamka, która zajmuje sporo miejsca. Łatwo się o nią zahaczyć ubraniem i nie wygląda ona szczególnie dobrze.

Drzwi przesuwne szklane mogą być z kolei wyposażone w niewielką klamkę, która znajduje się bezpośrednio w ramie drzwi. Zwykle jest ona płaska i nie wykracza poza ramę. Czasami nawet drzwi przesuwne całkowicie są pozbawione klamki, bo tak naprawdę można je chwycić gdziekolwiek, by swobodnie otworzyć lub zamknąć drzwi.

Bardziej nowoczesne i stylowe

Nie można też zapominać o tym, że drzwi otwierane w sposób tradycyjny już dawno wyszły z mody. Po prostu ich czas już minął i w nowoczesnych projektach są one wypierane przez drzwi przesuwne. Nie można się temu dziwić.

To pewnego rodzaju powiew świeżości we wzornictwie, który sprawia, że tradycyjne mieszkania są bardziej dopasowane do oczekiwań współczesnych użytkowników. Tym samym świetnie wpisują się w najnowsze czasy. Nie możemy zapominać też, że nowoczesne drzwi przesuwne mogą wpłynąć pozytywnie na cenę nieruchomości. To zasługa tego, że są one modne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here