Co kupić noworodkowi czyli wyprawka dla malucha

Dla wielu młodych rodziców przygotowania do przyjścia na świat pierwszego dziecka są niezwykle stresujące. Stres towarzyszący temu wydarzeniu nie jest wcale czymś nowym. Oczekiwanie na narodziny potomka wiąże się z koniecznością psychicznego przygotowania, jak i stworzenia kompletnej wyprawki dla niemowlęcia. Świeżo upieczeni rodzice muszą się również wiele nauczyć, tak aby zapewnić swojemu dziecku zdrowy i bezpieczny rozwój pod każdym względem.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby ze skompletowaniem wyprawki nie czekać do samego przyjścia na świat dziecka. Czas na krótko po narodzeniu malucha, choć bez wątpienia wyczekiwany dla każdego rodzica, może być bardzo wyczerpujący i trudny, zwłaszcza dla młodych rodziców. Nie warto dodatkowo nawarstwiać pojawiającego się stresu przez problem z tym, co kupić noworodkowi. W czasie kiedy maluch przyjdzie na świat, odpowiednie akcesoria powinny być już przez rodziców przygotowane. Mowa tu przede wszystkim o ubrankach, akcesoriach do karmienia, spacerowania czy produktach higienicznych. Oczywiście, nie wszystko trzeba kupować „na już” i przygotowywać ogromne zapasy. Na sam początek dla dziecka z pewnością wystarczy po kilka par pajacyków, koszulek czy skarpetek, a kupowanie ich w dużej ilości jest wręcz odradzane. Maluch bowiem bardzo szybko rośnie, przez co ubranka wkrótce zaczną być za małe. To samo tyczy się produktów kosmetycznych. Na pierwsze tygodnie dziecka warto przygotować się kupując 2-3 opakowania pieluszek, podczas gdy wszystkie innych produktów, takich jak płyn do kąpieli, nawilżane chusteczki kosmetyczne czy kremy ochronne wystarczy nabyć jedną sztukę. Jeśli się skończą, bez problemu można kupić nowe. To samo tyczy się pieluszek, które powinny być na bieżąco uzupełnione, jako że stanowią niezbędny element wyposażenia noworodka.

Największy wydatek czeka świeżo upieczonych rodziców pod postacią wózka dla dziecka. Zastanawiając się co kupić noworodkowi warto więc przede wszystkim sięgnąć po niego. Najbardziej opłacalne są wózki wielofunkcyjne, łączące w sobie elementy gondoli, spacerówki i fotelika samochodowego dla niemowląt. Zakup wózka dziecięcego 3w1 znacząco oszczędzi rodzicom przyszłych wydatków, dzięki czemu warto się na niego zdecydować. Dobry wózek dla dziecka kosztuje ponad tysiąc złotych i jest najdroższym elementem niemowlęcej wyprawki. Aby zaoszczędzić na wózku, wielu rodziców sięga po sprzęt już używany. Najbezpieczniej jest kupić go od członka rodziny, którego dziecko wyrosło już z pierwszego wózka. Używane wózki dziecięce można znaleźć również w popularnych serwisach aukcyjnych, takich jak popularny OLX czy Allegro. W przypadku tego pierwszego warto jednak uważać na oszustów, jeśli nie decyduje się na odbiór osobisty – w ostatnich latach wprost się od nich roi. Dużo bezpieczniejszym pomysłem będzie zakup sprzętu na Allegro, gdzie obsługa klienta jest dość dobrze rozbudowana, a ryzyko oszustwa znacząco spada. Ponadto wszystkie aukcje są sprawdzane pod kątem poprawności, przez co oszuści są łatwo filtrowani.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here