Kriolipoliza

Idealna sylwetka jest marzeniem wielu osób. Zdrowy styl życia, ujemny bilans kaloryczny oraz duża ilość ruchu nie zawsze wystarczą, by nasza figura była idealna. Z pomocą przychodzą nam zabiegi medycyny estetycznej. Czym jest zamrażanie tkanki tłuszczowej i co warto o niej wiedzieć?

Jak działa kriolipoliza?

Zamrażanie tkanki tłuszczowej to nieinwazyjny zabieg, który polega na miejscowym usunięciu niedoskonałości figury.

Urządzenie do kriolipolizy wyposażone jest w aplikator zimna, który zasysa fałdy skóry z tłuszczem. Dzięki temu wytworzone ciśnienie powoduje utrudniony przepływ krwi przez tkanki, co sprawia, że organizm nie jest w stanie utrzymać odpowiedniej ciepłoty.

Wykonując zabieg kriolipolizy, inaczej nazywany coolsculptingiem, przede wszystkim należy odpowiednio dobrać temperaturę. Zbyt wysoka temperatura doprowadzi do przemrożenia ciała pacjenta. Za niska nie przyniesie oczekiwanego skutku. Temperaturę ustala się w odniesieniu do ilości tkanki tłuszczowej pacjenta.

Kriolipoliza Katowice jest zabiegiem stosowanym na dużych partiach ciała. Sprawdzi się, gdy chcemy usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach czy pośladkach. Coolsculpting nie sprawdzi się w miejscach, gdzie jest mała powierzchnia ciała oraz u osób, których skóra jest zbita i mało elastyczna. Zaletą zabiegu jest bardzo naturalny wygląd,. Tkanka tłuszczowa usuwana jest równomiernie, a efekty pojawiają się stopniowo.

Efekt kriolipolizy?

Coolsculpting jest zabiegiem, który pomoże wymodelować sylwetkę. Po około 3 dniach od zabiegu rozpoczyna się proces apoptozy, czyli obumierania komórek tłuszczowych. Po około 2 tygodniach martwe komórki tłuszczowe dostają się do krwi i limfy, po czym organizm usuwa je w naturalny sposób. Efekty widoczne są po około 90 dniach, gdy z organizmu zostaną usunięte zbędne komórki tłuszczowe.

Kriolipoliza Katowice w widoczny sposób zmniejszy obwód ciała, skóra stanie się jędrna i sprężysta. Dodatkowym efektem jest usuniecie cellulitu, który bardzo często występuje wraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Trzeba pamiętać, że coolsculpting nie jest metodą walki z otyłością. Jest to zabieg przeznaczony dla osób, które miejscowo chcą wymodelować sylwetkę. Chcąc zachować efekt zabiegu trzeba jednocześnie pamiętać o prowadzeniu zdrowego trybu życia. Aktywność fizyczna, niskokaloryczna dieta są niezbędne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here