Niezbędnik noworodka

Kiedy planujemy dziecko, zdajemy sonie sprawę, że to decyzja na całe życie. Od dnia, kiedy noworodek pojawia się na świecie, jesteśmy za niego w pełni odpowiedzialni.
W pierwszych miesiącach potrzebuje on stałej opieki, karmienia, przewijania i czuwania kiedy śpi.
Zanim jednak pojawi się u nas w domu, trzeba odpowiednio wszystko przygotować. To, co potrzebne dla noworodka, to na początek dość długa lista rzeczy niezbędnych, a także różnego rodzaju akcesoriów, które mogą okazać się bardzo przydatne w codziennej opiece nad maluszkiem.
Najważniejsze jest oczywiście łóżeczko, miejsce w którym niemowlę będzie spało. Ponieważ w pierwszych miesiącach życia potrafi on przespać nawet 20 godzin na dobę, ważne jest aby wybrać odpowiednie łóżeczko z wygodnym materacem. Jeżeli zależy nam również na przyozdobieniu go, możemy pomyśleć o kupnie baldachimu czy lampki z projektorem.
Niezbędna okaże się oczywiście poduszka, a także kołderka czy ochraniacze na szczebelki, zabezpieczające nieco starsze dziecko przed uderzeniami. Świetnym gadżetem jest również przybornik, który zawieszony na łóżeczku, pozwoli mieć pod ręką wszystko co niezbędne podczas przewijania, jak pieluszki, mokre chusteczki czy maść przeciwko odparzeniom.
Nie możemy zapomnieć o przewijaku, który oparty na łóżeczku zadba o kręgosłupy rodziców, wystarczająco obciążone częstym dźwiganiem maluszka.
W trakcie tworzenia listy z wyprawką musimy wiedzieć co potrzebne dla noworodka jest całkowicie niezbędne.
To na pewno wózek, w którym będziemy chodzić na spacery z maluszkiem.
Dobrze wybrać taki, który posiada opcję zarówno z gondolą, jak i spacerówkę w komplecie. Dzieci szybko rosną, dlatego trzeba liczyć się z tym, że mniej więcej po 6 miesiącach trzeba będzie zrezygnować z gondoli, która uniemożliwia podziwianie wszystkie wokół, potrafiącemu już siedzieć dziecku.
Absolutnie nie możemy pominąć kupna fotelika samochodowego – przepisy drogowe dokładnie określają sposób przewożenia dzieci. Nie ma możliwości, aby zrobić to bez odpowiedniego, zawierającego potwierdzone certyfikaty i atesty, fotelika.
Co potrzebne dla noworodka pominęliśmy?
W przypadku dużego, dwupoziomowego mieszkania idealnie sprawdzi się elektroniczna niania, dzięki której będzie można mieć oko na dziecko z każdego pomieszczenia w domu.
Wiele osób decyduje się również na monitor oddechu, który w przypadku zbyt długiego bezdechu u niemowlęcia, uruchomi natychmiast alarm. Ma on coraz więcej zwolenników, jednak nie jest tani, co sprawia, że wielu rodziców nie może sobie na niego pozwolić przy planowaniu wyprawki.
Nie zapomnijmy również o niezbędnych dla dziecka lekach o kosmetykach, które mogą się przydać, nie tylko w pierwszych tygodniach życia.
Warto więc uzupełnić zestaw dla noworodka o witaminę D, a także czopki przeciwgorączkowe czy kropelki na ból brzuszka.
Bardzo ważny, zwłaszcza do momentu odpadnięcia kikuta z pępka, jest Octenisept, a także maść i zasypka przeciw odparzeniom.
Ponieważ skóra maluszka skłonna jest do podrażnień, warto w pierwszych miesiącach używać emolientów do kąpieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here